Stěhovací procesy se dělí do dvou základních skupin. Do té první patří ty, které sami nemůžeme ovlivnit, co se týče výběru termínu, a musíme se přizpůsobit daným okolnostem, například nám končí nájemní smlouva a musíme shánět nové bydlení. Do druhé skupiny patří pochopitelně všechny ostatní, tedy ta, kde si sami určíme, kdy stěhování proběhne.
Zaměříme-li se na tu druhou skupinu, jaký termín je vlastně pro stěhování nejvýhodnější?
Jaro nebo podzim – vylučovací metodou snadno odvodíte, že na jaře či na podzim je to nejvýhodnější. V zimě nebývá zrovna příznivé počasí, venku je nevlídno, mrazivo, deštivo nebo vrstva sněhu či námraza, což jsou jevy, které stěhování v Praze http://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/ komplikují. V létě je zas mnohdy nepříjemné vedro, které bere sílu, a navíc je doba dovolených, kdy raději vyrazíme někam k vodě nebo jinam do přírody, než abychom se zabývali balením věcí a trávením mnoha hodin času v interiéru.
Pondělí či pátek – máte-li možnost zvolit si den v týdnu pro stěhovací akci, pak jste ve velké výhodě. V některých případech máte dokonce při stěhování nárok na pracovní volno, ale i pokud nemáte, vyplatí se vybrat si alespoň den nebo dva dny dovolené pro vybalování a zabydlení. Nejobtížnější totiž není příprava – balení věcí a samotné přestěhování, ale dny následující. Budou vám postupně docházet síly a každý den volna se hodí.
Nejhorší dny jsou pondělí, úterý a neděle. Na silnicích bývá velký provoz a mnoho lidí je nervózních a podrážděných, protože musí zahájit nový pracovní týden. Chcete-li se přestěhovat v poklidné atmosféře, nechte to raději na středu nebo na čtvrtek, s volným pátkem a víkendem. Budete tak mít na vše celkem čtyři nebo pět dnů volna, a za tuto dobu se již dá zvládnout to nejobtížnější.
Jistou možností je i stěhování navečer nebo velmi brzy zrána, kdy je minimální provoz, a také ve svém okolí nepotkáte mnoho lidí, kteří by vás spíše zdržovali od práce a rozptylovali.